Aktuality

Mladí nejsou zkažení!

Prodloužený víkend u nás prožili mladí lidé ze Salesiánského střediska mládeže v Brně Žabovřeskách. Své potáborové setkání spojili s užitečnou prací pro druhé. 

A pak, že je mládež zkažená... Mládež ve věku 13 - 17 let, která spolu jezdí na zážitkové tábory pořádané Salesiánským střediskem mládeže v Brně Žabovřeskách, se rozhodla ke svému setkání přidat další hodnotu. Dobrovolná  pomoc druhým. Během jednoho dne nám tak pomohli:

  • postavit teepee zhozené větrem, 
  • vykopat díry na jejich pevnější ukotvení, 
  • navozit hlínu na travnatou střechu dřevníku,
  • výrazně pohnout s náklaďákem dřeva...

Jako odměna jim postačilo naše zázemí, prohřátí v sauně po náročné práci v sychravém dni. Další den zase pomáhali jinde.

Děkujeme za pomoc a přijeďte zas!

Více foto v galerii

DL

Jak se sochá kamarád

Na Rejvíz občas padne slušná deka a psa by člověk ven nevyhnal.  Ivan Šmíd právě v tomto nečase začal na Férovce z mohutného kmene vytahovat svého kamaráda.

 

Sochař, řezbář a dřevorubec Ivan Šmíd se svého času jako běžec ve svém klubu potkával s Josefem Odložilem. Bylo úchvatné pozorovat práci sochaře, který dělá dobře své řemeslo a současně vkládá do práce a materiálu něco ze sebe. Za jeden den už z kmene vylézal obrys postavy. V teplém zázemí u počítače mi zvuk motorové pily denně svědčil o poctivé práci sochaře. "Tady ti to Pepane říznu", komunikoval již s postavou v níž se snažil najít výraz a postoj, který by nejlépe odpovídal jeho vzpomínce. Byl to druhý den. Třetí den jsme se rozloučili. 

Ať už je výsledek umělecky hodnotný nebo ne, psal se tu na Férovce moc hezký příběh, při kterém jsem moc rád mohl být.

DL